Pruulimiseks mõeldud maitsestamata maisihelbed |
Meskimine pumba abil |
- 6kg Pale ale linnased
- 0,6kg CaraPale linnased
- 0,6kg Caraplus10 linnased
- 2kg Maisihelbed
- Citra humalad (13,4%)
- Riivitud sidruni koor
- S-04 pärm
Veel teine erinevus eelmiste pruulide võrreldes oli meskimise aeg. Olin sunnitud pruuliväliste tegemistega seoses meski hoidma ühe tunni asemel kaks. Selle aja jooksul jahtus kogu kupatus veidi maha, ilmselt midagi kasulikku ma ei saavutanud, loodetavasti ka ei kannatanud erilist kahju.
Keetmise ajal lisasin humalad graafiku järgi:
- 20g Citra - 60 min
- 20g Citra - 20 min
- Sidruni koor - 5 min
- 25g Citra - 0 min
Keetmine jäi juba päris õhtusse |
Jahutamine |
Kääritustünnid kogunevad trepi all |
Lõpuks täitsin kääritustünnid värske virdega. Kokku sain 47L virret. Tiheduseks mõõtsin 1.046, mis jäi eelmisele Pelgulinna pruulile 3 punktiga alla. Kaanetasin kääritustünnid, lisasin õhulukud ning tõstsin tünnid Vöötkaku omade kõrvale trepi alla.
Kui kohale jõudis praeguseni kestev kuumalaine, kolisin tünnidega keldrisse, kuna seal oli veidi jahedam ning käärimiseks palju sobivam temperatuur.
Ilmselt tänu toas soojas käärimisele toimus kogu protsess veidi kiiremini ning õlle sain pudelitesse villida juba 9ndal päeval. Selleks ajaks polnud hüdromeetri näit juba 3 päeva liikunud ning oli jäänud pidama 1.014 juures. Sai tehtud ka väike arvutus, mis näitas õlle potentsiaalseks kanguseks suviselt kerged 4,3%. Villimise käigus oli tunda meeldivat ning üpris intensiivset sidruni ja puuviljast aroomi, seega on oodata midagi eriti värskendavat. Kogu saagiks jäi seekord 138 väikest ja 3 suurt pudelit. Õige pea saan pudelid sildistatud ning siis on järg degusteerimise käes.
koduõlu on nii maitsev :)
ReplyDelete