Meskimine |
- Pale ale linnased
- Magnum humalad
- Centennial humalad
- Citra humalad
- S-04 pärm
Kuna linnaste valik sisuliselt puudus, siis otsustasin valmistada ühe lihtsa pale ale, mida täiendasin tsitruseliste humalatega. Plaanisin meskisida 68˚C juures,
Keedu alguseks oli tünn väga täis |
kuid nagu ikka, ei saanud ma strike water temperatuuri päris hästi paika. Nii langeski meski temperatuur pärast linnaste lisamist veidi liiga madalale ning pidin kuumust lisama. Meskimise käigus seega kõikus temperatuur rohkem, kui oleksin tahtnud.
Loputamiseks ma meski ennast enam kuumutama ei hakanud. Kuna potis oli vaba ruumi, siis valasin sinna lihtsalt peale kuuma vee ja segasin läbi. Veidi lasin meskil pumba abil tsirkuleerida, et tekiks kena filtreeriv linnaste kiht poti põhja. Loputasin linnaseid, kuni keedupott sai parajalt täis.
Keedu ajal nägi humalate lisamise graafiks välja nii:
- Magnum 14,5% - 60 min
- Centennial 9,6% - 10 min
Kääritustünni voolas virre hoogasalt |
Jahutasin ja whirpool'isin kokku 40 minutit ning seejärel täitsin kääritustünnid. Kokku sain 46L virret, mille temperatuur oli 20˚C ning tihedus 1.062. Seega kalkulaatori järgi oli meski efektiivsus seekord umbes-täpselt 72%.
Pärast kaheksat päeva käärimist lisasin dry hop'ina Citrat kokku 100g. Kuna vahepeal olid kiired ajad, siis villida jõudsin alles nädal pärast dry hop'i lisamist. Selleks ajaks oli tihedus langenud 1.016'ni ning alkoholi sisalduseks arvutasin 6,0%. Kokku täitsin 126 pudelit ning jätsin tuppa karboniseeruma.
Mõne aja möödudes kleepisime sildid pudelitele ning tassisime õlled keldrisse selginema. Kuna sellest pruulist on päris palju aega möödas, siis praeguseks on kogu laar otsas. Sellegipoolest on lähiajal oodata väikest kokkuvõtet ning minupoolset arvamust antud õllest.
No comments:
Post a Comment