Pruulivarustus õhtuhämaruses |
Nii näeb meskitünn seestpoolt välja, roostevaba survevooliku kest toimib filtrina |
- Nisulinnased
- Pale ale linnased
- CaraPlus10 linnased
- Magnum humalad
- Cascade humalad
- Mangove Jack's Bavarian Wheat (M20) pärm
Et pruulimine veidi kiiremini läheks, siis meski vesi oli soojenema pandud paar tundi varem. Kui jõudsin töölt koju, siis vesi praktiliselt kees. Meskinõus segasin keeva vee jaheda kraaniveega ning sain meski alguse temperatuuriks 67,7˚C. Kuna linnaseid oli veidi vähem, siis meskipotti mahtus 40L vett. Seega mesk oli üpris vedel.
Meskimise ajal ühe korra lisasin veidi soojust ning temperatuur jäi 66,5˚C ning 67,7˚C vahele terve tunni vältel. Linnasete loputamine toimus juba tavapärase
Pärast keetu ei tundu sogane virre kuigi isuäratav |
protsessi järgi ning keedu alguseks olin saanud 51L virret.
Keedu ajal lisasin humalad:
- 60 min - Magnum (14,5%)
- 15 min - Cascade (6,9%)
- 1 min - Cascade (6,9%)
11 päeva pärast pärmi lisamist oli õhulukk rahunenud ning tihedus kukkunud 1.014'ni. Villimiseks valmistasin esmalt ette 120 väikest 0,33L pudelit. Poole villimise ajal selgus, et ilmselt jääb nendest väheks ning tõin keldrist juurde 0,5L traatkorgiga pudeleid. Kokkuvõttes jätsin tuppa karboniseeruma 118x0,33L ning 10x0,5L pudelit. Paras kogus gaasi tekkis õlle sisse juba 6 päevaga. Praegu seisavad pudelid endiselt toas ning ootavad sildistamist. Niipea kui see on tehtud, viin pudelid keldrisse selginema ning laagerduma. Seega ka pruuli kokkuvõttega läheb veidike veel aega.
No comments:
Post a Comment